пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Книжковий сітком про неідеальну родинуЛюбите дивитися сіткоми? А читати? Дві книжки про польську дівчинку Бубу і пригоди її родини – це такий собі книжковий міні-серіал, жанр якого можна визначити як «родинна комедія». І тут я згадую улюблену «Modern family», дивакуватих персонажів якої  так люблю за нестереотипність, а сам жанр – за пародійну спрямованість і добрий гумор. І за цінності, звісно.
От і тут: головний персонаж – школярка Буба – переживає і без того непростий етап дорослішання, перше кохання, невдалу дружбу, підліткові комплекси. А на додачу життя ускладнюють крейзі батьки – самозакохана мати-авторка жіночих романів, життя якої минає поза родиною, і тато, що намагається зазнати слави на телебаченні і якому до доньки нема діла майже так само, як і дружині.
Більшість часу Буба проводить у товаристві іронічного дідуся за партійкою бриджу. Дідусь норовить за першої-ліпшої нагоди зазирнути в чарчину і постійно махлює в карти, але притому лишається симпатичним персонажем, бо, здається, тільки він по-справжньому любить Бубу й переймається її турботами.  Іноді до невгамовної родини долучаються епатажні нетактовні сусіди зі своєрідним почуттям стилю. Перцю будням додають мелодрами, повязані з життям старшої сестри Буби вітрогонки Ольки, яка то сходиться зі своїм чоловіком, то розходиться, але пристрасті між ними не вщухають. Ось такі буремні декорації, затишку в які додають хіба спільні обіди, що їх приготовала мовчазна й непохитна в моральних принципах кухарка Бартошова.
Родину Буби, як ви вже зрозуміли, не можна назвати взірцевою – кожен дбає про свої інтереси й байдужіє до решти, окрім хіба Буби й дідуся-дотепника. Недоліки кожного, як це буває в серіалах, підкреслено для того, щоб їх спародіювати. Наприклад, мати без упину вихваляється фігурою й виливає жалі щодо провалу своїх мелодраматичних книжок (пародія на масову літературу), але щойно здоровий глузд підказує їй, що треба додати в історію реалістичності, базованої на своєму досвіді, книжки сприймають краще. Або бабуся Рита, звихнута на здоровому харчуванні, яка не дає спокою нікому в родині, аж батько з дідусем платять Бубі гроші, щоб та нелегально принесла в дім чогось дуже смаженого і дуже солоного.
Хоч у книжці багато йдеться і про перше кохання, і про дружбу, але мені більше запамяталися міні-історії про родину, вони менш стереотипні й мудріші. Авторка порушує злободенні проблеми, наприклад, сектанство, дитяча наркозалежність, інтернет-залежність. Якось Бубин дідусь під ніком Блондиночка познайомився в чаті з «Лавиною сексу», а коли вирішив зустрітися з Лавиною, то виявив замість неї зятя, що в своєрідний спосіб переживав кризу середнього віку.
Схожих кумедних ситуацій на сторінках книжки багато, і всі вони по-доброму розвязуються, бо головне в родині, як вчить мудра Буба,  – приймати кожного таким, як є, і намагатися бути собою. А ідеального нічого не буває – та й навіщо, це ж так нудно?

http://blog.yakaboo.ua/buba/

3 коментарі:

 1. Сектанство та інтернет-залежність - це те, ким я бачу себе в майбутньому. Тому книга певне актуальна не лише діТочкам, але і діДочкам.
  Ну а про людей, що видають себе за інших в інтернеті, то це ж теж весело. Я сам ким тільки не був колись. Хоча найбільше полюбляв імітувати колапс самоідентифікації: сьогодні - жінка, а наступного дня - чоловік. Типу такого, як на ілюстрації:
  http://payload91.cargocollective.com/1/2/66131/4127560/moocat9x12etsy_860.jpg
  Але це в минулому. Це приїлося, обридло і наскучило. А тому так, наступний крок - сектантство. Подумаю над цим

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. як-то кажуть, чим би дитя не тішилося, аби не вішалося)))
   Насправді дуже веселий комент. Чомусь згадалося, як до тебе надворі приставали сектанти, а ти давав їм відсіч розмовами))

   Видалити
  2. Отож! Дитя буде тішитися і далі :)
   А щодо сектантів, то кльову картину бачив кілька тижнів тому як під офісом Духовного Центру "Відродження" (апостол Мунтян в них за шефа) американські старшини мормонів вербували чергового неофіта. Подумалося "ого, вербувати на чужій території... ризиково. певне це виклик і скоро гряне Війна Сект"

   Видалити